Soczewki dla astygmatyków

Soczewki dla astygmatyków
Jeremy Bezanger z Unsplash

Nieregularna krzywizna w rogówce, czyli w bardzo istotnym elemencie budowy całego narządu wzroku, który odpowiada za prawidłową koncentrację światła, może być dosyć uciążliwym powodem wielu schorzeń oka, szczególnie astygmatyzmu. Niezborność (bo również taką nazwę nosi ów schorzenie) często wiąże się z występującą już krótko- lub dalekowzrocznością.  Najczęściej jej rozpoznanie zaczyna się od stwierdzenia zaburzeń w ostrości obserwowanych obiektów, a także bólów głowy.

Zapobieżenie tym dolegliwościom jest bardzo ważne, ponieważ niekorygowane schorzenie może prowadzić do poważniejszych objawów i negatywnych skutków zdrowotnych. Warto zatem jak najszybciej podjąć działania w postaci korekcji wzroku. Jedną z najczęściej polecanych metod są stosowane z sukcesem soczewki dla astygmatyków. Prawidłowo określony poziom astygmatyzmu pozwala na dobór najlepszej pary szkieł kontaktowych dla siebie. Okulista opiera się w tym celu o moc sferyczną, cylinder oraz oś soczewki. Właściwe określenie nasilenia wady ułatwia dobór szkieł pod względem ich mocy w dioptriach.

https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety

Soczewki dla astygmatyków występują w formie jednodniowej lub dwutygodniowej. Bardzo często zdecydowana większość populacji decyduje się na znane i oparte na wieloletnich badaniach soczewki firmy Acuvue. Oferuje ona soczewki toryczne, które stanowią świetną alternatywę dla osób z astygmatyzmem, które nie są przekonane do stosowania tradycyjnych okularów. Wspomniane szkła nie sprawiają problemów podczas ich zakładania oraz zdejmowania. Co więcej, są bardzo wytrzymałe, nie rozrywają się i dopasowują do powierzchni oka. Korzysta z nich szerokie grono pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest ponadto możliwość noszenia ich przez cały dzień, a to przekłada się na zapewnioną pielęgnację oraz utrzymanie prawidłowego i stabilnego poziomu nawilżenia gałki ocznej.

Szkła toryczne zapewniają stabilną i wyraźną widoczność bez względu na oddziaływanie czynników zewnętrznych, pośród których można wymienić promieniowanie słoneczne, ogrzewanie lub klimatyzowanie pomieszczeń, jak również czynniki alergenne. Osoby z astygmatyzmem często skarżą się także na poczucie dyskomfortu wieczorami. Omawiane soczewki zapewniają ochronę przez cały dzień, dzięki czemu zmęczenie nie pojawia się, obraz pozostałe wyraźny bez względu na porę.  Duże znaczenie w całym procesie produkcji soczewek dla osób z niezbornością jest zastosowanie technologii ASD wykorzystującej naturalne mrugnięcie powieki do ustabilizowania soczewki we właściwej pozycji przy każdym ruchu głowy oraz oczu.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: