Łuszcząca skóra noworodka – jak sobie z nią radzić

Łuszcząca skóra noworodka
Picsea z Unsplash

Skóra noworodka jest niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego musi być traktowana ze szczególną ostrożnością, a do jej pielęgnacji mogą być stosowane wyłącznie wyjątkowo łagodnie działające kosmetyki przeznaczone dla niemowląt. Nadmiernie przesuszona i łuszcząca się skóra u noworodka nie jest bowiem rzadkością. Skóra nowo narodzonego dziecka i niemowlęcia znacząco różni się od skóry osób dorosłych. Jest przede wszystkim znacznie cieńsza, co sprawia, że jest bardziej skłonna do nadmiernego przesuszania i pojawiania się podrażnień. Cechą charakterystyczną skóry niemowlęcia jest także to, że zdecydowanie lepiej wchłania wodę, ale jednocześnie szybciej ją traci. Właśnie ze względu na te czynniki tak ważny jest odpowiedni sposób pielęgnacji skóry noworodka i rodzaj wybieranych dla niego kosmetyków. Ma to bowiem kluczowe znaczenie dla zachowania skóry maluszka w dobrej kondycji i zapewnienia jej zdrowego wyglądu.

Kosmetyki Johnson’s Baby – specjalistyczna i kompleksowa pielęgnacja skóry dziecka

Każda troskliwa mama stara się zaspokoić wszystkie potrzeby swojego mowo narodzonego dziecka. Ze szczególną starannością dba o skórę maluszka, używając do tego celu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Często zdarza się jednak, że nawet podczas stosowania dobrej jakości kosmetyków dla niemowląt łuszcząca się skóra u noworodka pojawia się mimo wszystko. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone preparaty do pielęgnacji skóry dziecka marki Johnson’s Baby, które znane są ze swoich wyjątkowych właściwości. Preparaty tej firmy od ponad wieku cieszą się niesłabnącą popularnością i zaufaniem, ponieważ:

– mogą być bezpieczne stosowane u maluszków w każdym wieku,

– idealnie wpasowują się w potrzeby skóry dziecka,

– kompleksowo dbają i pielęgnują wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę niemowlęcia.

Łuszcząca się skóra u noworodka to problem, z jakim kosmetyki Johnson’s Baby błyskawicznie sobie poradzą. Wśród bogatej oferty preparatów tej firmy znajdują się zarówno środki przeznaczone do mycia, kąpieli, a także do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Ich systematyczne używanie podczas zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych zapewnia maluchowi zdrową, dobrze nawilżoną i odpowiednio chronioną skórę. Dzięki nim łuszcząca się skóra u noworodka przestaje być problemem, wygląda zdrowo i spełnia wszystkie swoje zadania, do których została stworzona. Kosmetyki tej marki zostały opracowane z myślą o potrzebach niezwykle delikatnej i wrażliwej skóry dziecka, dlatego pielęgnacja za ich pomocą jest tak łagodna, a zarazem wyjątkowo efektywna.

Dowiedz się więcej na: http://www.johnsonsbaby.com.pl/sk%C3%B3ra-noworodka/najcz%C4%99stsze-dolegliwo%C5%9Bci

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: